23 września b.r. na stadionie przy II L.O. w Augustowie uczniowie klas 4 i 5 wzięli udział w programie ,,Lekkoatletyka dla każdego’’.

Celem spotkania była promocja zdrowego stylu życia, zachęcanie uczniów do podejmowania aktywności fizycznej oraz rozwijanie zdolności i zainteresowań.

Organizator imprezy, trener klubu UKS Technik Augustów, p. Bogusław Sowól  zapoznał dzieci  z lekkoatletyką, dyscypliną zwaną ,,królową sportu’’. Opowiedział o jej konkurencjach oraz zachęcił do uczestnictwa w zajęciach w klubie. Następnie odbył się mini miting lekkoatletyczny. Nasi uczniowie mogli sprawdzić swoje możliwości w biegu na dystansie 60m.

Wszyscy uczestnicy za udział otrzymali  gadżety sportowe, a najszybsi ,,sprinterzy’’ pamiątkowe medale. Zmaganiom uczniów towarzyszył fantastyczny doping i atmosfera panująca na trybunach, która sprawiła, że przez chwilę wszyscy poczuli się jak prawdziwi lekkoatleci.

Serdecznie dziękujemy p. Bogusławowi Sowólowi oraz jego zawodnikom klubu, uczniom klasy 8 naszej szkoły, za przeprowadzenie imprezy sportowej.

Halina Bonarska

Magdalena Bielawska