W dniach 2 – 3 września br. w naszej szkole odbył się cykl spotkań dla klas VI – VIII  z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Augustowie.

Celem spotkania było: przekazanie wiedzy dzieciom i młodzieży na temat ochrony przed zakażeniem chorobami przenoszonymi drogą kropelkową, nabycie umiejętności właściwych zachowań minimalizujących ryzyko zakażenia oraz kształtowanie umiejętności podejmowania racjonalnych decyzji w zakresie zdrowia, szczególnie dotyczących szczepień przeciwko COVID – 19.

Zajęcia miały formę rozmowy, pogadanki, prezentacji multimedialnej, filmów edukacyjnych oraz konkursu wiedzy o szczepieniach ochronnych.

Serdecznie dziękujemy p. Małgorzacie Sadowskiej oraz p. Dorocie Balcer za sprawne przeprowadzenie akcji w naszej szkole.

 

Magdalena Bielawska