Klub strzelecki AKS KRECHOWIAK zorganizował uczniom z klasy 1d imprezę z okazji zakończenia roku szkolnego. Na początku spotkania Prezes klubu Jerzy Gresiuk przywitał dzieci i rodziców oraz przedstawił pokrótce, czym jest broń i do czego tak naprawdę służy, a także omówił zasady bezpiecznego zachowania na strzelnicy. Organizatorzy przygotowali dzieciakom „strzelnicę pneumatyczną” – 4 stanowiska – dwa pistolety + dwa karabiny, pokaz strzelania bojowego z RKM do baloników oraz pokaz strzelania do arbuza ze strzelby. Dzieci miały także możliwość wypróbowania karabinków typu AR-ek 22LR – 10 strzałów.

Uczestników zaciekawiła również wystawka broni, jaką dysponuje klub oraz jego członkowie. Na koniec imprezy rodzice i dzieci mogli wybrać sobie broń, w której chcieli spróbować swoich sił.

Oczywiście nie obyło się bez słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.

Zabawę z pewnością powtórzymy za rok.

 

Tekst: p. Katarzyna Kazimierczyk

Zdjęcia: rodzice uczniów kl. 1d