Od Kapituły Konkursu wpłynęło do nas pismo, którego treść przytaczam:

Serdecznie gratulujemy zdobycia nagrody przez ucznia Państwa Szkoły- Mai Prokop- w XI Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Płynąć pod prąd”.

Uprzejmie informujemy, że uroczyste wręczenie nagród laureatom planowane jest w październiku 2021 roku podczas XXII Zjazdu Klubu Herbertowskich Szkół. Zapraszamy nagrodzonych uczniów wraz z opiekunami.

Aktualne informacje znajdują się na stronie konkursowej:

W tym roku do konkursu zgłosiło się 254 uczniów ze 181 szkół.

Członkami Jury byli: mgr Katarzyna Borkowska, mgr Magdalena Domagała, mgr Maria Drozdowska, mgr Jolanta Góreczna-Nowak, mgr Karolina Junik, mgr Lucyna Kasjanowicz, mgr Katarzyna Kawałko-Pudlis, mgr Elżbieta Kielman, dr Anna Kondracka-Zielińska, mgr Karolina Kropielnicka, mgr Małgorzata Król, mgr Anuncjata Kusz, mgr Beata Majchrzak, mgr Barbara Modrzejewska, mgr Barbara Porębska, mgr Małgorzata Sakwerda, mgr Dorota Sobieraj, mgr Małgorzata Stasiak, mgr Dorota Szemro-Aleksandrowicz, dr Sabina Świtała, mgr Anna Tracz-Molasy, mgr Małgorzata Wiśniewska-Olejnik, mgr Teresa Witkiewicz, mgr Agata Wodzińska, mgr Małgorzata Woźniak oraz mgr Ewa Ziętarska-Piotrowska. Jury oceniło nadesłane prace i przyznało następujące nagrody dla laureatów oraz dyplomy uznania dla finalistów:

LAUREACI

Edycja 2021: nagrody w kategorii szkół podstawowych – wiersz

I nagroda

Małgorzata Godlewska ze Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Śląskiej w Żernikach Wrocławskich za pracę pt. „Mosty”

II nagroda

Weronika Wyżlińska z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Gustawa Morcinka w Chróścinie za pracę pt. „Pytania z pozoru proste”

III nagroda

Piotr Cwajda ze Szkoły Podstawowej nr 64 im. Władysława Broniewskiego we Wrocławiu za pracę pt. „Bezcenne meldunki”

III nagroda

Jana Kulik ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Warszawy w Podkowie Leśnej za pracę pt. „Prezent urodzinowy”

Edycja 2021: nagrody w kategorii szkół ponadpodstawowych – wiersz