Prawda jednak, że las jest niesamowity. Można by powiedzieć, że wszystko żyje w nim bujniej i śledzi czujniej wydarzenia, niż my przywykliśmy w Shire. Drzewa nie lubią obcych. Patrzą na ciebie. Zazwyczaj poprzestają na tym i póki słońce świeci, nie robią nic więcej. Tylko od czasu do czasu któreś, bardziej od innych złośliwe, rzuci gałąź pod nogi, wysunie korzeń na ścieżkę, oplącze cię powojem. Nocą bywa jednak podobno gorzej. Sam ledwie raz i drugi znalazłem się w lesie po zmroku, a i to na skraju, tuż za Murem. Zdawało mi się, że drzewa szepczą coś między sobą, przekazują jakieś nowiny, zmawiają się w niezrozumiałym języku; gałęzie kołysały się i gięły, chociaż wiatru nie było. Powiadają, że drzewa wręcz poruszają się, że umieją okrążyć i zamknąć niepożądanych gości.

 

To fragment książki „Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia” J.R.R. Tolkiena.

Wyzwanie 2. polega na zbudowaniu z klocków niesamowitego lasu. Może to być las opisany w powyższym fragmencie lub las Waszego pomysłu.

Obok budowli połóżcie kartkę ze swoim imieniem, nazwiskiem i klasą. Zróbcie zdjęcie i prześlijcie je pani bibliotekarce/panu bibliotekarzowi do 31 marca 2021 r. do północy. Zdjęcia pobrane z internetu, zdjęcia bez kartki z nazwiskiem, zdjęcia przesłane po terminie nie biorą udziału w konkursie.

Powodzenia!