21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Język Ojczystego. Podstawowym przesłaniem tego święta jest między innymi zwiększenie świadomości znaczenia języka i kultury. W związku z tym uczniowie naszej szkoły mieli okazję przystąpić do konkursu plastyczno-polonistycznego. Ich zadaniem było wybranie, zilustrowanie oraz wyjaśnienie znaczenia związku frazeologicznego ze słowem „język”. Największym powodzeniem cieszyły się: mieć ostry język, ugryźć się w język, latać z wywieszonym językiem, ciągnąć kogoś za język i mieć coś na końcu języka.

Decyzja była niezmiernie trudna, ponieważ wpłynęło bardzo dużo ciekawych i pomysłowych prac. Nie spodziewałyśmy się aż takiego zainteresowania. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie zasługują na ocenę celującą.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Dominik Piekarski 6b

                   Zuzanna Chodorska 6c

II miejsce – Oliwia Piekarska 8c

                    Zofia Liśkiewicz 6e

III miejsce – Magda Żabicka 4b

                     Iga Przekop 4b

Wyróżnienie  – Julia Kuzio 4b

                          Mateusz Kondracki 7e

                          Antoni Harasimowicz 7d

                          Monika Jurczyk 7c

                          Justyna Leszczyńska 7d

 

Gratulujemy nagrodzonym! Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie.

Małgorzata Kierkla i Beata Tomaszewska