Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta – Hallo World Day – symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie.

Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.
Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

Według słownika: człowiek życzliwy to osoba nastawiona przychylnie i przyjaźnie, dobra oraz serdeczna.

Czym w ogóle jest życzliwość… ?

To taki bezcenny, niematerialny skarb, który sprawia, że życie staje się lżejsze i weselsze. Życzliwość nie jest łatwa do okazywania. Człowiek życzliwy nie myśli tylko o sobie, nie jest egoistą. Jest osobą dbającą zarówno o siebie jak i innych. Jest osobą bezinteresowną.

Dlatego tak trudno być miłym , pomocnym  i bezinteresownym człowiekiem?

 Ponieważ czasami   nie potrafimy zrozumieć, że nie jesteśmy sami na tym świecie.

 A przecież wszyscy lubimy mieć miły dzień. Obudzić się w dobrym nastroju. Czuć się dobrze i bezpiecznie.

Czego więc możemy życzyć sobie w tym wyjątkowym dniu?

Jak więc poprawić sobie i innym nastrój ?

Składajmy sobie życzenia na miły dzień!

 Bądźmy mili dla innych, zadbajmy chociażby o życzenia miłego dnia na dzień dobry wysyłane dla koleżanki  czy  przyjaciela. Zwykłe – Cześć ! Miło Cię widzieć ! Dobrze , że jesteś!- sprawi , że poczujemy się lepiej i sprawimy radość drugiej osobie.
Taki niewielki gest może zaprocentować po stokroć i wrócić do nas nie tylko w postaci ogromnej wdzięczności, ale i konkretnego wsparcia w trudnych momentach.

21 listopada to idealna data na takie święto – gdy wokół jest ponuro, deszczowo i nadchodzi tak zwana „jesienna chandra”, ale tak naprawdę to każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i bezinteresownej pomocy!

Ewa Kuryło