16 października 2020r. odbyła się wyjątkowa uroczystość czyli ślubowanie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Zygmunta Augusta w Augustowie. Zanim pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej musieli wykonać szereg zadań: śpiewali piosenki, rozwiązywali zagadki, zaprezentowali okrzyk i zasady ruchu drogowego oraz recytowali „Katechizm Polaka”. Wszystkie aktywności obserwował  Król Kredkos i jego małżonka oraz pani dyrektor Agnieszka Renata Milanowska, pan wicedyrektor Leszek Mołodziejko i zaproszeni goście, na czele z wiceburmistrzem miasta Augustowa panem Filipem Chodkiewiczem oraz Przewodniczącym Rady Rodziców SP2 panem Adamem Sobeckim. Wszyscy uznali, że zadania zostały wykonane i można przyjąć dzieci do grona uczniów. Ślubowanie na sztandar szkoły przyjęła  pani dyrektor i uroczyście dokonała aktu pasowania. Dzieci w kolorowych biretach z okazjonalnymi dyplomami prezentowały się pięknie. Na koniec uroczystości dzieci otrzymały również tarcze i legitymacje szkolne. Pod koniec uroczystości zgromadzeni usłyszeli miłe słowa o przygotowaniu dzieci od przybyłych gości. Zwieńczeniem tego wydarzenia były pamiątkowe zdjęcia uczniów . Udana uroczystość była nie tylko sukcesem uczniów ale także wychowawczyń Renaty Chmielewskiej, Emilii Sobeckiej, Teresy Paczkowskiej ,Elizy Niedźwiedzkiej oraz Barbary Sztachańskiej.     

Wychowawczynie klas pierwszych.