W tym tygodniu klasa I c gościła pana Dariusza Podhajskiego, który wprowadził uczniów w świat doświadczeń i eksperymentów. Dzieci wcieliły się w role małych naukowców. Poprzez zabawę i aktywne uczestnictwo w ciekawy sposób poznawały niecodzienne zjawiska. Mogły przekonać się, jak działa ciśnienie atmosferyczne, jakie właściwości mają płyny, jak przejść przez kartkę papieru, do czego może służyć folia aluminiowa itd. Mali naukowcy zadawali trudne pytania, szukając odpowiedzi przy wykonywaniu doświadczeń z panem Darkiem.

Zajęcia wywołały wiele pozytywnych emocji. Dzieci nie mogą się już doczekać na kolejne spotkania z eksperymentami.

Eliza Niedźwiecka