Nasza szkoła zgłosiła udział w akcji: I MIĘDZYNARODOWA EDYCJA V OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE –BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”

 

Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

 

Działania zaplanowane są w dniu 19.10.2020 na przerwie po czwartej godzinie lekcyjnej.

 

Społeczność szkoły (uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi) czytają książki (każdy swoją) w wybranym przez siebie miejscu/ miejscach.

 

Prosimy wychowawców o poinformowanie uczniów, aby w tym dniu zabrali ze sobą ulubioną książkę do czytania. Zapominalskich zapraszamy w poniedziałek do biblioteki w godzinach 8:00-11:30 aby też mogli wziąć udział w akcji.

 

Prosimy wszystkich nauczycieli, żeby przypomnieli uczniom podczas 4 lekcji o akcji wspólnego czytania.

 

Najmłodszym uczniom (nie czytającym samodzielnie) proponujemy stworzenie np. tzw. Stref czytania, w których dzieciom będą głośno czytali nauczyciele.

 

Uczestnicy mogą dokumentować akcję w dowolny wybrany przez siebie sposób (np. zdjęcia, film itp.).

 

Akcja ma na celu: promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz pobicie zeszłorocznego rekordu akcji, w której wzięło udział 158 809 osób czytających na przerwie z 991 placówek w Polsce i 14 za granicą.