13 października w bibliotece szkolnej z uczniami klasy II b spotkała się znana i ceniona autorka literatury dziecięcej Roksana Jędrzejewska-Wróbel. Po przeczytaniu fragmentu książki „Florka. Zapiski ryjówki” rozmawiała z dziećmi o tym, co to znaczy być bohaterem swojego życia. Nasz gość nawiązał świetny kontakt z dziećmi, które zadawały mnóstwo pytań. Młodzi czytelnicy poznali tajemnice na temat tego skąd się biorą pomysły na książki i bohaterów literackich, jak narodziła się Florka, jak prowadzić własny pamiętnik. Pod koniec spotkania dzieci miały okazję poprosić autorkę o autograf i pieczęć z podobizną Florki .

Spotkanie zostało zorganizowane przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Augustowie w ramach projektu „A właśnie, że czytam!” współfinansowanego przez Gminę  Miasto Augustów.