16  września uczniowie klasy  II b odwiedzili pasiekę. Podczas spotkania              p. Danuta Piekarska  niezwykle interesująco opowiadała o życiu pszczół, ich pracy i sposobach pozyskiwania miodu. Dzieci poznały budowę ula, zobaczyły  miodarkę – maszynę, która wykręca miód, ramkę z komórkami pszczelimi oraz wiele innych narzędzi związanych z pszczelarstwem.  Dowiedziały się, na czym polega codzienna praca pszczelarza oraz jak ważne dla środowiska są pszczoły.  Dzieci miały okazję własnoręcznie wykonać świecę z wosku  oraz spróbować różnych gatunków miodu.                                                                                                                                               
 Piękna pogoda była wspaniałym uzupełnieniem wycieczki.

Jeszcze raz dziękujemy Pani Danusi  za miłe przyjęcie, cenne informacje oraz otrzymane przez wszystkie dzieci słoiczki z przepysznym miodkiem.

Wychowawca klasy II b -B. Szyperek