Uczniowie z klasy II D, III B  i III C naszej szkoły, brały udział w akcji pt. #zostańwdomu z Dobromisiem  organizowanej  przez  Zespół Profilaktyki Wydziału Prewencji KWP w Białymstoku we współpracy z Powiatową Komendą Policji w Augustowie . 

Akcja związana była z potrzebą ciągłego utrwalania zasad szeroko rozumianego bezpieczeństwa w czasie wprowadzenia stanu epidemii i koniecznością przebywania w domu. Warunkiem uczestnictwa w akcji j było wykonanie pracy plastycznej, plakatu, gry planszowej, komiksu, kolażu itp., sfotografowanie jej a następnie przesłanie zdjęcia do Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Od 27 kwietnia 2020 roku w każdy poniedziałek na stronie internetowej podlaskiej Policji www.podlaska.policja.gov.pl była  zamieszczona bajka edukacyjna w formie multimedialnego filmu pod banerem akcji pt. #zostańwdomu z Dobromisiem. Tematyka bajek  obejmowała zagrożenia wynikające z nieostrożnego bądź niewłaściwego zachowania w domu, w lesie, nad wodą czy w kontakcie z nieznajomym.

            Jest nam szczególnie miło, że jednym z laureatów l akcji informacyjno-edukacyjnej #zostańwdomu z Dobromisiem, była uczennica naszej szkoły z kl. III B Magda Żabicka. Kolaż w wykonaniu Madzi okazał się najlepszą z prac. Wczoraj, miś Dobromiś, w towarzystwie dzielnicowej z Komendy Powiatowej w Policji w Augustowie, odwiedził dziewczynkę w jej rodzinnym domu, składając jej gratulacje i przekazując nagrody.

            Liczymy, że w kolejnym tygodniu najmłodsi wykażą się równie dużym zangażowaniem. Przypominamy, że akcja #zostańwdomu z Dobromisiem skierowana jest do dzieci w wieku 5-9 lat. I trwa do 15 czerwca .Zachęcamy do udziału w niej. Warunkiem uczestnictwa w inicjatywie jest wykonanie pracy plastycznej, sfotografowanie jej, a następnie przesłanie zdjęcia na adres e-mail:  profilaktyka.wprew.kwp@bk.policja.gov.pl.Akcja