Dnia 15 maja 2020r. zajęcia uczniów kl.III B, w ramach projektu „Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa” odbyły się online.  Internetowe  zajęcia z udziałem przedstawicielki policji p. Kingi Muczyńskiej dotyczyły  „Nowej rzeczywistości- nowej formy komunikacji”. Głównym tematem spotkania były cyberzagrożenia.
Policjantka z Augustowa,  przeprowadziła dzisiaj, piątą lekcję bezpieczeństwa w ramach akcji „Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa”. Nowa rzeczywistość, nowa forma komunikacji z uczniami. W trakcie wirtualnego spotkania, mundurowa zwróciła uwagę uczniom, że Internet to nie tylko możliwość nauki i zabawy, ale również zagrożenia, które mogą mieć negatywny wpływ na rozwój młodego człowieka. Wyjaśniła, czym jest cyberprzemoc oraz jak unikać zagrożeń, związanych z nieodpowiedzialnym korzystaniem z Internetu. Dzieci dowiedziały się również, jak bezpiecznie spędzać wolny czas w domu.
Zajęcia on-line były też okazją, żeby po 2 miesięcznej obecności uczniowie i wychowawczynie, zobaczyli siebie nawzajem, wymienili się uwagami na temat nauki zdalnej, opowiedzieli o tym jak  się odnajdują w tak nietypowej sytuacji.

Opracowała B. Tykocka