Mimo, że naszą rzeczywistością zawładnął koronawirus, nie pozostajemy obojętni na to, co dzieje się tak blisko nas. Na pewno wszyscy już wiedzą, że ogień pochłonął ogromną powierzchnię Biebrzańskiego Parku Narodowego. Możemy tam spotkać bardzo rzadkie gatunki ptaków: wodniczka, dubelt, uszatka. Giną zwierzęta i roślinność.

Z każdej strony ruszyła pomoc wszystkim strażakom i ochotnikom, którzy od niedzieli nie ustają w walce. W tę pomoc, bez wahania, włączyła się Szkoła Podstawowa nr 2 im. Zygmunta Augusta w Augustowie. Wieczorem, opiekun Samorządu Szkolnego, pani Monika Szyndler zawiozła do miejscowości Wólka Piaseczna, gdzie znajduje się baza OSP, wodę oraz suchy prowiant.

          Pamiętajcie, że walka nadal trwa i wy też możecie pomóc. Zbiórkę zorganizował w naszym mieście Hufiec ZHP, tam możecie zanosić wodę i żywność.