8 marca 2020 r. drużyna Odyseuszek z naszej szkoły wzięła udział w Eliminacjach Regionalnych 29.edycji Ogólnopolskiego Konkursu Odyseja Umysłu- krajowego etapu międzynarodowego konkursu edukacyjnego Odyssey of the Mind, którego patronat sprawują Minister Edukacji Narodowej, Marszałek Województwa Mazowieckiego i Burmistrz Dzielnicy Warszawa-Bemowo. 

W tym roku do Eliminacji Regionalnych w Warszawie, a jest to jedno z sześciu miejsc, w których odbywają się zawody, przystąpiło prawie 100 drużyn z województw: mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego oraz warmińsko-mazurskiego.  Nasza drużyna reprezentująca II grupę wiekową w składzie: Hania Chodorska, Weronika Citkowska, Dominika Kolęda, Marta Mojsiewicz, Natalia Podhajska, Milena Wysocka oraz Aleksandra Grochowska (niestety nie mogła pojechać z nami  na konkurs z powodu choroby), którą od ponad dwóch lat mam przyjemność trenować,  zakwalifikowała się do Finału Ogólnopolskiego, który odbywać się będzie w dn.4-5 kwietnia  w Gdyni. Drużyna przez kilka miesięcy pracowała nad problemem długoterminowym 3. pt. „Perspektywa detektywa”, który ma formę 8-minutowego humorystycznego przedstawienia. Ponadto podczas konkursu Odyseuszki musiały zmierzyć się z tzw. spontanem, czyli zadaniem, którego treść poznały na miejscu podczas eliminacji. 

Oprócz prezentacji drużyny mogły wykazać się kreatywnością w Strefie Ekspresji oraz obejrzeć występy innych Odyseuszy. Wszyscy, którzy choć raz połknęli bakcyla Odysei, na zawsze zapamiętają niezwykłą atmosferę tego konkursu, bo w Odysei Umysłu każdy jest zwycięzcą! Gratuluję swoim Odyseuszkom niezwykłej woli walki na konkursie oraz zachowania pokerowej twarzy, kiedy to wystąpiły małe komplikacje podczas spektaklu.  Dziewczęta udowodniły, że zgodnie z założeniami programu, a myślę tu o  współpracy, pasji, odwadze i wyobraźni, można osiągnąć wyznaczony cel. Brawo!

Zdjęcia z konkursu możecie obejrzeć na stronie szkoły oraz na facebooku.

B. Tomaszewska