Dnia 26 lutego 2020 r. odbył się XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Wacława Klejmonta, którego gospodarzem było II Liceum Ogólnokształcące im. Polonii i Polaków na Świecie w Augustowie. Uczestnicy konkursu musieli przygotować recytację wybranego wiersza poety regionalnego. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów w dwóch kategoriach wiekowych:
kl. V-VI: Maya Zawadzka i Damian Kukliński z kl. 5 c, Maja Prokop z kl. 6 a (opiekun: B.Tomaszewska)
kl. VII-VIII: Bartosz Zagórski z kl. 7  (opiekun: E.Budzińska), Aleksandra Siedlecka i Oliwia Piekarska z kl. 7 c (opiekun: B.Tomaszewska).
Jury doceniło interpretację wiersza I.Batury, którą zaprezentowała Maja Prokop i w swojej grupie wiekowej zajęła ona I miejsce, które zapewniło jej awans do Regionalnego Finału Konkursu, który odbędzie się 13 marca w Olecku.
Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu i zachęcam do tego, by 13 marca trzymać kciuki za Maję, która zmierzy się w finale z najlepszymi recytatorami na scenie w Olecku.
                                                                                                                                                                                                  Opracowanie: B.Tomaszewska