LSpołeczność naszej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Zygmunta Augusta z wielkim rozmachem wzięła udział w akcji „Razem na Święta” ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem tego przedsięwzięcia była zbiórka darów dla potrzebujących oraz kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę.

W ramach akcji „Razem na Święta”:
•    uczniowie wykonali własnoręcznie kartki świąteczne i przekazali je seniorom,
•    przygotowali świąteczne kartki i upominki dla pacjentów hospicjów,
•    zorganizowali przedświąteczne spotkania w siedzibie Sybiraków,
•    zorganizowali kiermasz, a uzyskane fundusze przeznaczyli na karmę dla lokalnego schroniska,
•    włączyli się do akcji „Paczka Bożonarodzeniowa 2019” dla Polaków mieszkających na Kresach.

Akcja „Razem na Święta” odniosła ogromny sukces i wiele środowisk, począwszy od lokalnego, poprzez Polaków mieszkających na Kresach, otrzyma wsparcie.
Uczniowie dostrzegli potrzeby i problemy innych oraz nauczyli się współpracy i dobrej organizacji.

Art. i zdjęcia D.Gregorowicz