10 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbyła się trzecia edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej  ‘You can be a star’. W magicznej atmosferze zbliżających się Świąt szukaliśmy nowych talentów wokalnych wśród uczniów augustowskich podstawówek.
Dzieci przygotowały i zaprezentowały  piosenki w języku angielskim. Święta tuż, tuż …więc nasi uczestnicy wprowadzili nas w ich klimat. Nie zabrakło momentów wzruszających i nostalgicznych. Poziom konkursu był bardzo wysoki, jury w składzie : p. Agnieszka Jabłońska,  p. Beata Arciszewska oraz p. Joanna Żydaniec miało trudny orzech do zgryzienia.
   
W kategorii klas IV-VI dzieci uplasowały się na następujących miejscach:
I miejsce – Laura Juchniewicz z SP-2
II miejsce – Hanna Roszkowska z STO
III miejsce – Jan Nosalik z STO

W kategorii klas VII-VIII podium wygląda następująco:
I miejsce – Natalia Kossobudzka z SP-3
II miejsce – Zofia Rowińska z SP-4
III miejsce – Oliwia Czulewicz z STO
   
Serdeczne podziękowania składamy paniom przygotowującym młodych wokalistów Pani Agnieszce Krauze z SP-6, Pani Aleksandrze Zalewskiej z STO, Pani Barbarze Niewińskiej z SP-3 oraz Pani Annie Grześkowiak z SP-4.  
Życzymy wszystkim – Wesołych Świąt z muzyką w tle  …
Zofia Milanowska
Emilia Sobecka