W dniu 6 grudnia uczniowie klas trzecich wraz ze swoimi wychowawczyniami i panią dyrektor Agnieszką Renatą Milanowską wzięły udział w „Mikołajkach” na Rynku Zygmunta. Dzieci wcześniej przygotowały ozdoby choinkowe, którymi  w tym dniu przystroiły  świąteczne drzewko. Tradycyjnie mniejsze choinki zgromadzone
w parku, zostały udekorowane przez  uczniów i przedszkolaków
z naszego miasta. Tegoroczna choinka „Dwójki” ozdobiona  naturalnymi szyszkami pomalowanymi  srebrem i zawieszonymi  na kolorowych wstążeczkach. prezentowała się znakomicie.  Głównym gościem uroczystości był oczywiście święty  Mikołaj z workiem pełnym slodyczy. Dzieci mogły zrobić z nim zdjęcia wokół choinki. Uwieńczeniem imprezy było otwarcie domku  św. Mikołaja,
w którym dzieci  pozostawiły  listy skierowane do niego z prośbą
o prezenty.  Kolejnym punktem programu było śpiewanie kolęd przez  wytypowanych  uczniów i przedszkolaków. Uczniowie klasy IIIB zaprezentowali na scenie kolędę pt. „Pastuszek bosy”. Pomimo nie- sprzyjającej pogody dzieci z humorami wróciły do szkoły.
Bożena Tykocka