Dnia 11 grudnia 2019 r. klasa IIIB wzięła udział
 w Inauguracji Akcji informacyjno-edukacyjnej pt. „Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa”, która odbyła się  w Komendzie Policji w Augustowie. Akcja będzie odbywała się w 10 cyklach w okresie od grudnia 2019 r. do czerwca przyszłego roku.
Celem akcji jest nauka właściwego zachowania dzieci w sytuacjach zagrożenia oraz kształtowanie wrażliwości najmłodszych w obszarze ochrony środowiska. Studenci Szkoły Bezpieczeństwa uczestniczyć będą w zajęciach zorganizowanych przez różne instytucje z naszego regionu, odpowiedzialne za bezpieczeństwo naszego życia. Patronatem akcji jest Wojewódzka Komenda Policji w Białymstoku przy współpracy Powiatowej Policji w Augustowie. W akcję włączyły się  instytucje z naszego regionu odpowiedzialne za bezpieczeństwo w  różnych obszarach  naszego życia:  Straż Pożarna w Augustowie, Ochotnicza Straż Pożarna Lipowiec, Wody Polskie i Mlekpol z Białegostoku, Wodociągi i Kanalizacją, Sanepid, Nadleśnictwo i Straż Graniczna z  Augustowa oraz kino Iskra. W czasie cyklu zajęć dzieci poznają między innymi zasady bezpiecznego zachowania się w domu, dowiedzą się, co zrobić gdy wybuchnie pożar, czy też tego, jak należy zachowywać się w lesie.
Mali studenci Szkoły Bezpieczeństwa, w inauguracyjnych czapeczkach i odblaskowych kamizelkach, odebrali indeksy z rąk głównego komenda policji w Augustowie pana Krzysztofa Pawłowskiego. W indeksach podczas cyklu zajęć, zdobędą zaliczenia m.in. z następujących przedmiotów:
-znam zasady udzielania pierwszej pomocy,
-leśny savoir vivre,
-na tropie mlecznych tajemnic,
-kino, co to takiego,
-znam zasady udzielania pierwszej pomocy;
Po bardzo uroczystej inauguracji, na dzieci czekały niespodzianki przygotowane przez naszą policję: cukrowa wata i słodkie niespodzianki oraz animatorzy. Zarówno uczniowie jak i ich wychowawczynie panie Renata Chmielewska i Bożena Tykocka, oraz niektórzy z zaproszonych gości mieli okazję uczestniczyć w różnych zabawach i grach zręcznościowych. Każde dziecko otrzymało zestaw inauguracyjny: odblaski, rozkład zajęć, policyjne chorągiewki, breloczki i nalepki oraz balon. Dzieciom bardzo zajęcia przypadły do gustu. Z niecierpliwością czekają na ich kontynuację.
Bożena Tykocka

Zdjęcia Renata Chmielewska