„Zwinne palce – bystry umysł.” – to projekt w którym uczniów rozwijają sprawność manualną, koordynację ruchowo – wzrokową, a jednocześnie jest to trening procesów poznawczych – takich, jak skupienie  uwagi, myślenie, pamięć, spostrzeganie. Jest to też zachęcanie do  odkrywania w sobie nowych zdolności i rozwijania już odkrytych, a  także  kontynuowania tradycji rękodzieła. Obecnie w dobie taśmowej produkcji przedmiotów ten, który zostanie wykonany ręcznie, jest niepowtarzalny i unikalny. Dziewczęta, które uczęszczają na zajęcia  zmierzyły się z przede wszystkim z pracami ze sznurka, juty  i nici. Wykonywały ozdobne słoiczki, świeczniki, poznały podstawowe ściegi szydełkowe i ściegi makramy. Wykonały piękne breloczki ze sznurka, gwiazdki  techniką makramy.  Dodatkowo została zaprojektowana marka produktu „SP2 – Zwinne palce – bystry umysł.”, która na etykiecie jest dołączona do każdego przedmiotu, jako znak identyfikacyjny  wyrobu. Gotowe prace zostaną wystawione na kiermaszu, podczas spotkań z rodzicami w dniu 18 grudnia i w galerii na stronie internetowej szkoły. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na szkolną akcję wolontariatu – budowanie „Ryżowego szlaku na Madagaskar”. Zapraszamy Rodziców, Nauczycieli, Pracowników szkoły, jak też Uczniów do obejrzenia i zakupu prac, a tym samym wsparcia cennej akcji, której hasło brzmi: „Nie możemy pomóc wszystkim, ale każdy może pomóc komuś ”. W galerii przykłady prac do nabycia. Serdecznie zapraszamy.
„Zwinne palce – bystry umysł.” – to 15 godzinny projekt przyznany szkole w ramach Grantów Miasta Augustowa.
Prowadzący zajęcia – Henryka Rzepecka