W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, klasa III a wyruszyła do Ełku na poszukiwania Mikołaja. Dzieci odwiedziły najpierw fantastyczny świat egzotycznych ptaków- Papugarnię. Co prawda, nie spotkały tam Mikołaja, ale miały niepowtarzalną okazję zobaczyć z bliska, dotknąć i nakarmić papugi, podziwiać ich różnorodność gatunkową, piękne ubarwienie i zachowanie. Niezwykły świat kolorów i dźwięków pozwolił uczniom zrelaksować się. Była to doskonała lekcja przyrody.
Zajęcia w Fikolandzie, a dokładnie w świątecznej Krainie Lodu – spotkanie z bohaterami baśni Elzą i Olafem, wprowadziły dzieci w świat fantazji. W zimowej sali czekało na dzieci szereg lodowych konkurencji i oczywiście Święty Mikołaj. Przyjmował zamówienia od każdego i obdzielił wszystkich słodkościami. Zabawom nie było końca.
 Całodniowa wycieczka do Ełku okazała się niezwykłą przygodą.