Dnia 3 grudnia 2019 r. uczennice z klasy 7 c: Izabela Krukowska, Oliwia Piekarska, Julia Rozmysłowicz, Aleksandra Siedlecka, Gabriela Szałwińska i Julia Zawacka wzięły udział w Międzyszkolnym Powiatowym Konkursie Czytelniczym organizowanym przez Augustowskie Placówki Kultury i Zespół Szkół Społecznych STO w Augustowie, którego celem jest popularyzowanie czytelnictwa wśród młodzieży. W tym roku uczestnicy (do konkursu zgłosiło się 11.zespołów) musieli wykazać się znajomością powieści M.Musierowicz z cyklu Jeżycjada pt. „Szósta klepka”, „Kwiat kalafiora” i „Kalamburka”. Nasze trzyosobowe drużyny w tym roku nie stanęły na podium, ale dziewczętom należy pogratulować świetnej znajomości książek pisarki oraz umiejętności pracy w zespole.  Ponadto grupa reprezentowana przez Izę, Julię i Oliwię została wyróżniona za kreatywność i doskonałą prezentację jednego z konkursowych zadań.  Warto podkreślić, że wszystkie drużyny były bardzo dobrze przygotowane i w opinii jury o ostatecznym zwycięstwie zadecydowały dosłownie setne punktów.
Mam nadzieję, że w przyszłości ponownie weźmiemy udział w tym konkursie, choć na razie nikt nie chciał uchylić rąbka tajemnicy na temat wyboru przyszłorocznych lektury lub też lektur.

Opracowanie: B.Tomaszewska