26 listopada 2019 miał miejsce w naszej szkole II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Wzięły w nim udział uczniowie z trzech szkół podstawowych z naszego miasta. Szkołę Podstawową nr 4 reprezentowały: Karolina Grzegorczyk, Anastazja Gajdzińska oraz Agata Strońska, Szkołę Społeczną STO: Maja Dębiec, Malina Madden oraz Oliwia Czulewicz, naszą szkołę zaś reprezentowali: Paweł Sarat, Katarzyna Wnukowska oraz Aleksandra Stachyra. Uczniowie zmagali się z zadaniami z zakresu kultury, historii oraz geografii krajów angielskiego obszaru językowego ze szczególnym nastawieniem na obchodzone w nich święta Bożego Narodzenia. 

Zadania konkursowe poprzedziły zajęcia integracyjne. Pozwoliły one na wzajemne poznanie się uczestników i „przełamanie lodów”. Następnie uczestnicy przystąpili do quizu kulturowego w oparciu o aplikację Kahoot z użyciem smartfonów. Cały quiz, zawierający wiele różnorodnych pytań, wymagał od uczestników dużej wiedzy i refleksu. Kolejnym punktem była prezentacja w języku angielskim i wzajemna degustacja  tradycyjnych potraw świątecznych krajów anglojęzycznych. Wszystkie wykonane dania były bardzo smaczne i wzbudzały wzajemne zainteresowanie. Po części „kulinarnej” uczestnicy wykazali się umiejętnością uzupełniania online tekstu anglojęzycznej piosenki świątecznej w oparciu o stronę internetową www.lyricstraining.com. Tu liczyła się znajomość języka angielskiego ze słuchu oraz biegłość pisania na komputerze. Ostatnią konkurencją były kalambury. Uczniowie odgadywali wylosowane angielskie wyrazy, zaprezentowane graficznie przez uczestników grupy. Emocji było co niemiara.

Po emocjonujących konkurencjach, komisja konkursowa: p Anna Świątkowska, p. Anna Grześkowiak oraz p. Maryla Rudziewicz, przystąpiła do podsumowania wyników poszczególnych konkurencji. Ostatecznie, pierwsze miejsce zajął zespół ze Szkoły Społecznej STO, drugie miejsce Szkoła Podstawowa nr 2, trzecie zaś Szkoła podstawowa nr 4. Wszystkim uczniom gratulujemy szerokiej wiedzy i umiejętności językowych.

Tegoroczną edycję konkursu przygotowali: p. Anna Świątkowska, p. Agnieszka Achimowicz, p. Joanna Żydaniec oraz p. Andrzej Kulbacki.