W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci, gościliśmy w naszej szkole st. asp.  Kingę Muczyńską  z Komendy Powiatowej  Policji w Augustowie. Podczas spotkania  pani policjant  omówiła zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Przypomniała dzieciom jak należy poruszać się po chodniku, prawidłowo przechodzić przez jezdnię, korzystać  z sygnalizacji świetlnej, jeździć rowerem.  Zachęcała do używania elementów odblaskowych. Zwróciła również uwagę na zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi i zwierzętami. Zademonstrowała  dzieciom w  jaki sposób należy się zachować podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad  i wskazówek.  Brały  aktywny udział w pogadance, chętnie odpowiadały  na pytania, jak również dzieliły  się  spostrzeżeniami i uwagami na temat przeżytych wydarzeń oraz zaobserwowanych  sytuacji.  Na zakończenie dzieci miały  możliwość zobaczenia  i potrzymania przedmiotów (rekwizytów), które są niezbędne w pracy policjanta: kajdanek, lizaka, kamizelki, pałki. Ogromne zainteresowanie dzieci tą tematyką świadczy o potrzebie spotkań związanych z ich bezpieczeństwem na co dzień. 

Wychowawczynie klas pierwszych