16 października uczniowie klasy Vb udali się na wycieczkę do Spytkowa, której celem było uczestnictwo w warsztatach ekologicznej produkcji mydła. Każdy uczeń osobiście wyprodukował swoje mydełko o dowolnym kolorze i zapachu oraz pieniącą się kulę do kąpieli, zdobył garść informacji na temat higieny osobistej, a także naturalnych kosmetyków i ich występowania w przyrodzie. Uczniowie mieli też okazję skosztować  pysznych ciastek. Dodatkowo mogli  zrelaksować się na świeżym powietrzu, np. puszczając olbrzymie bańki mydlane lub strzelając z łuku.  W powrotnej drodze odwiedziliśmy  miasto Giżycko, przez które jechaliśmy do Spytkowa. Mogliśmy tam podczas  krótkiego spaceru zobaczyć charakterystyczną zabudowę, ruchomy most, bardzo duże jezioro Niegocin, port, pustą już plażę i przepiękny kolorowy park. Nie obeszło się bez zdjęcia 

z napisem „Giżycko”. Pogoda i humory dopisywały. 

                                                    Kierownik wycieczki : Jolanta Borysewicz 

                         Opiekun oraz relacja słowna i fotograficzna: Henryka Rzepecka