IMG_20190913_115241

DZIEŃ KROPKI

Dnia 13 września klasa Id obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi i zabawy. Pomysł świętowania takiego dnia powstał, gdy Peter Reynolds napisał książeczkę pt. „The Dot” opowiadającą o małej dziewczynce Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Historia dziewczynki stała się inspiracją do aktywności w wielu krajach.

W kropkowe święto uczniowie klasy Id wraz z wychowawczynią ubrani byli w kropki, grochy. Dzieci   obejrzały historię małej Vashti. Następnie malowały swoje kropki, dając wyraz wyobraźni. Prace w kształcie koła miały różnokolorowe małe lub wielkie kropy, pojedyncze lub w towarzystwie innych kropek. Podczas edukacji matematycznej układaliśmy zbiory z kołami w różnych kolorach. Kropkowane arcydzieła zawisły w klasowej galerii prac. Za rok wymyślimy inne aktywności na ten dzień.