Anioły wykonane i przekazane

do Hospicjum w Augustowie

Projekt Wolontariatu Szkolnego z okazji Święta Szkoły

zrealizowany w klasach drugich i trzecich

w dniach od 16.05.2023 do26.05.2023.

Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, wykreślanki,

test wiedzy o Augustowie

oraz na podstawie zdjęć rozpoznawali pomniki,

które znajdują się na terenie Augustowa.

Rok szkolny 2021/22 za nami – podsumowanie pracy.

Mijający rok szkolny był pełen nowych wyzwań, ale i kontynuacji rozpoczętych działań.  Już od października włączyliśmy się w

– „Bieg charytatywny „,

–  braliśmy udział w świątecznych zbiórkach żywności,

– przygotowywaliśmy  świąteczne paczki  osobom potrzebującym,

– zbieraliśmy nakrętki na zakup sprzętu rehabilitacyjnego niepełnosprawnym dzieciom,

– wspieraliśmy akcję „Pomoc Ukrainie”,

–  „usypaliśmy” kolejny odcinek „Szlaku  ryżowego na Madagaskar”,

– zbieraliśmy „Opatrunek na ratunek”,

– przygotowaliśmy kiermasz  słodkości oraz  ozdób świątecznych,

– pomagaliśmy przygotować „Paczkę dla Dzieciaka od Strażaka”,

– przygotowaliśmy słodkie upominki oraz dekoracje świąteczne i wiosenne do Hospicjum,

– pamiętaliśmy o naszych milusińskich pieskach ze schroniska,

– przygotowaliśmy spektakl charytatywny,

– wspieraliśmy Nasze  Wolontariuszki – Odyseuszki.

Jak widać działo się bardzo dużo, a więc i pracy było dużo. Wiemy jednak, że warto pomagać, bo to piękne. Wszystkim, którzy zaangażowali się w działania i akcje  charytatywne, a więc  Rodzicom, Dyrekcji, Nauczycielom oraz całej społeczności szkolnej –  serdecznie dziękujemy.

Po wakacjach wracamy!

Wolontariat szkolny

Światowy Dzień Zespołu Downa

Przyłączamy się do akcji na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa.

Różni nas tak niewiele – jeden dodatkowy chromosom…

Kolorowe skarpetki nie do pary to symbol niedopasowania społecznego.

Integrujemy się  z osobami z zespołem Downa oraz chcemy promować  prawa tych

osób do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.

Wolontariat szkolny

Paczka świąteczna

Od kilku lat wspieramy projekty Fundacji z Serca Ochotnego, więc, gdy dowiedzieliśmy się, że możemy pomóc pięcioosobowej rodzinie pani Doroty, włączyliśmy się do akcji.

Na początku grudnia Wolontariat Szkolny przygotował i wysłał paczki z żywnością, słodyczami i środkami czystości oraz prezenty świąteczne dla dzieci pani Doroty.

Wolontariat Szkolny

SZLACHETNA PACZKA 2019

Razem z całą Polską włączyliśmy się w  Weekend Cudów – jedno z najpiękniejszych świąt dobroczynności w Polsce! 6 grudnia przygotowana przez naszą szkołę Szlachetna Paczka trafiła do wybranej rodziny.

Bezinteresowną pomocą i dobrocią serca wykazali się nasi wspaniali uczniowie, którzy tak chętnie i aktywnie zaangażowali się             w przygotowanie tegorocznej paczki. Ci trochę młodsi i ci starsi dorzucili swoją cegiełkę do tej wspaniałej akcji. Przygotowania trwały cały listopad, a zakończyły się w mikołajkowy piątek pełnym sukcesem.

Z całego serca dziękujemy naszym Uczniom, na których zawsze możemy liczyć. Dziękujemy Rodzicom za masę przepysznych galaretek, babeczek, pierników, gofrów i tostówJ Dziękujemy też Wychowawcom i Nauczycielom za wsparcie i zrozumienie.

Za rok działamy znów!

Anna Burakiewicz

Halina Bonarska

Iza Holak

Monika Szyndler

Drodzy uczniowie, dzięki Wam udało się zebrać i przekazać przybory szkolne, książki i gry edukacyjne chorym dzieciom przebywającym w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Kolejny raz pokazujecie, że potraficie dzielić się z innymi. Jesteście wspaniali! Dziękujemy!

” Za dobre serca , które pochyliły się tam, gdzie potrzebowano pomocy. Za wrażliwość, za czynienie dobra , bezinteresowność i wrażliwość.
Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu i Uczniom – Dziękujemy!

Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce

Oni nie byli obojętni. Mowa o nauczycielach i uczniach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Zygmunta Augusta w Augustowie. Już po raz kolejny przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”. Jak mówi Agnieszka Renata Milanowska, dyrektor placówki, nikogo nie trzeba było namawiać do wzięcia udziału w akcji. Uczniowie zawsze są chętni do pomocy.
Szlachetna paczka, grudzień 2018