Różówa skrzyneczka to nazwa fundacji, której celem jest ułatwienie dostępu do środków higieny na czas menstruacji  oraz edukacja dziewcząt w zakresie dojrzewania.

Augustowskie Stowarzyszenie Pozytywka zostało ambasadorem fundacji na terenie Augustowa. „Chcemy głośno mówić o potrzebie zdrowych rozwiązań na czas miesiączki” – mówią panie ze stowarzyszenia.

Od grudnia 2019 r., w przestrzeni publicznej udało się umieścić  około 3000 Różowych skrzyneczek.  Znajdują się one w szkołach, bursach, szpitalach, kinach, bibliotekach oraz teatrach.

Szkoła Podstawowa nr 2 to pierwsza augustowska podstawówka, w której dzięki staraniom Stowarzyszenia Pozytywka oraz prywatnym darczyńcom, zawiśnie skrzyneczka. Z Różowych skrzyneczek korzystają już nastolatki  w szkołach średnich, a już niedługo zawisną one we wszystkich augustowskich szkołach podstawowych!

Stowarzyszenie Pozytywka serdecznie dziękuje Dyrekcji Szkoły, za włączenie się w akcję.

Więcej informacji znajdziecie na stronie fundacji Różowa skrzyneczka https://www.rozowaskrzyneczka.pl/