3.09.2021 r. w godzinach 11:30 – 13:30 uczniowie klasa trzecich uczestniczyli w Dniu Otwartym Wodociągów i Kanalizacji Miejskich w Augustowie przy ul. Słowackiego 70. Najpierw dzieci obejrzały urządzenia oczyszczalni i dowiedziały się jak działają urządzenia oczyszczające ścieki. Następnie czekało na nich wiele atrakcji: pokaz wozów strażackich i sprzętu strażackiego OSP Lipowiec i pokaz wozów Straży Granicznej, zjeżdżanie z dmuchanych zjeżdżalni, malowanie twarzy, gry i zabawy z nagrodami z animatorem. Można było także zjeść grochówkę czy watę cukrową. Na koniec uczniowie przypomnieli sobie zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i ćwiczyli te umiejętności na fantomach. Festyn był udany, o czym świadczą zdjęcia w galerii i uśmiechnięte twarze uczniów.
Anna Jakucewicz