Zapraszam do udziału w konkursie historycznym o Sybirakach.
10 lutego 2021 r. przypada 81 rocznica pierwszej deportacji na Sybir mieszkańców Ziemi Augustowskiej. Niektórzy z Was zapewne mają w swoich rodzinach Sybiraków, być może podczas spotkań rodzinnych wspominają o historii zesłań.
Cele konkursu:
– upowszechnienie wiedzy o Sybirakach, o okolicznościach zesłania i trudnych warunkach egzystencji daleko od Polski;
– wzbudzenie zainteresowania historią lokalną oraz przeszłością swojej rodziny;
– połączenie wiedzy historycznej z umiejetnosciami IT;
– kontyuowanie pamięci o Sybirakach i ważnym elemencie z historii regionu, Polski i Europy.
Zasady konkursu:
1. Można będzie zdobyć tytuł mistrza zadań o tematyce historii współczesnej w trzech kategoriach:
a) Mistrza generatora krzyżówek w dziedzinie historii współczesnej,
b) Mistrza QR w dziedzinie historii współczesnej,
c) Mistrza łamigłówek w dziedzinie historii współczesnej.
2. Zadania będą udostępnione 10 lutego 2021 r. i pierwsi uczniowie, którzy nadeślą prawidłowe rozwiązania, otrzymają pochwały, oceny cząstkowe z historii lub z wiedzy o społeczeństwie oraz wirtualne dyplomy zwycięzców.

Wszystkie zadania, krzyżówki, łamigłówki ułożyli uczniowie koła historycznego.

Danuta  J. Gregorowicz