25 października obchodzimy Dzień Kundelka. Z tej okazji uczniowie klas Id i IV b,  w ostatnim dniu nauki stacjonarnej, spotkali się z p. Małgorzatą Kuklińską i p. Barbarą Korzeniewską. Obie panie to wielkie przyjaciółki zwierząt, poświęcające swój czas i energię bezdomnym psom .

Panie opowiedziały uczniom o opiece nad psami w augustowskich schroniskach. Dzieci dowiedziały się o skali bezdomności  zwierząt w naszym mieście oraz o sposobach zapobiegania temu zjawisku.

Wśród licznych pytań najwięcej dotyczyło problemu reagowania na krzywdę zwierząt oraz kontaktu z osobami i instytucjami pomagającymi w trudnych sytuacjach.

Panie były zbudowane postawą dzieci i ich gotowością do niesienia pomocy ,,bezdomniakom”

Iza Holak