W dniach 23-24 października uczniowie klasy VI A mieli okazję uczestniczyć w biwaku klasowym, który odbył się w malowniczej okolicy Grądzkie Ełckie. To wyjątkowe wydarzenie miało na celu nie tylko integrację zespołu, ale także rozwijanie umiejętności współpracy i samodzielności.
Przygotowania do biwaku zaczęły się już kilka tygodni wcześniej. Klasa wspólnie z wychowawcą zaplanowała atrakcje, ustaliła listę niezbędnych rzeczy do spakowania oraz omówiła zasady bezpieczeństwa. Każdy z uczestników miał za zadanie spakować swoje plecaki, nie zapominając o ciepłych ubraniach i niezbędnym ekwipunku.
Pierwszego dnia, przed śniadaniem, odbyły się warsztaty wypieku chałki. Uczniowie z zapałem mieszali składniki i formowali ciasto, a zapach świeżo upieczonej chałki wypełnił cały pensjonat. Następnie, po pysznym śniadaniu, odbyły się kolejne warsztaty, podczas których każdy miał okazję wykonać własne mydło. Po obiedzie, przygotowanym samodzielnie, robiąc pyszną pizzę, czekały na dzieci zabawy na dmuchanej zjeżdżalni oraz w bańce, które dostarczyły mnóstwo radości i śmiechu. Wieczorem uczniowie zorganizowali ognisko, przy którym śpiewali piosenki, opowiadali historie i piekli kiełbaski.
Drugi dzień biwaku rozpoczął się od samodzielnie przygotowanego śniadania, które wychowankowie wzbogacili o świeże, ekologiczne pomidory i  paprykę. Każdy miał okazję wykazać się kulinarnymi umiejętnościami, co okazało się świetną zabawą. Po śniadaniu uczniowie wzięli udział w podchodach w pobliskim lesie. Zadania, które musieli wykonać, były pełne wyzwań i wymagały od nich kreatywności oraz  współpracy. Każda grupa starała się zdobyć punkty, rozwiązując zagadki i pokonując przeszkody. Ta aktywność przyniosła mnóstwo radości i emocji, a także pozwoliła im lepiej poznać otaczającą ich przyrodę. Dzień zakończył się słodkim akcentem w postaci lodów, które zaserwowaliśmy po pełnym wrażeń dniu. Wychowankowie podziękowali gospodarzom za cudownie spędzony czas,dzieląc się swoimi  wrażeniami i radością.
Biwak klasowy był nie tylko czasem odpoczynku, ale również doskonałą okazją do nauki i zabawy. Uczniowie wrócili z niezapomnianymi wspomnieniami, a zacieśnione więzi między kolegami z klasy z pewnością będą owocować w przyszłości. Dziękujemy Rodzicom, którzy przyczynili się do organizacji tego wspaniałego wydarzenia, a uczniom gratuluję wspaniałej postawy i zaangażowania! Czekamy na
kolejne takie przygody!

Magdalena Bielawska