Ostatni dzień września uczniowie klasy 8A i 8B spędzili w stolicy. Poznali tam dzieje Powstania Warszawskiego w oparciu o kontakt z „żywą historią”. Młodzież, według instrukcji, samodzielnie zdobywała informacje o powstańczej rzeczywistości. Nie było to trudne zadanie, ponieważ ekspozycja muzealna oddziałuje obrazem, światłem i dźwiękiem, a wytyczona trasa przedstawia chronologię wydarzeń.
Ze scenerii sprzed 80 lat udaliśmy się w rejon ul. Wiejskiej. Tam stawiliśmy się w dziale przepustek Kancelarii Sejmu, a następnie zwiedziliśmy jeden z najważniejszych obiektów w Warszawie. Przewodnik opowiadał o kulisach pracy senatorów, a my mieliśmy możliwość obejrzenia najważniejszych pomieszczeń Senatu, na czele z Salą Posiedzeń. Tryb pracy Izby Wyższej już nie jest tajemnicą dla uczestników wycieczki.
EB

Uczniowie klasy 8a i 8b mieli okazję uczestniczyć w wycieczce do Warszawy, która odbyła się 30 września. Pierwszą atrakcją było Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym uczniowie zgłębili swoją wiedzę o ll wojnie światowej. Uczestnicy odwiedzili również senat, gdzie dowiedzieli się jak urzędują parlamentarzyści. Wiedza zdobyta podczas wycieczki na pewno przyda się ósmoklasistom w tym roku szkolnym.

Gabriela Kamińska – klasa 8 a