W dniach 9 – 13.09.2024r. nasza szkoła obchodziła ,,Tydzień profilaktyki dla chorób zakaźnych’’. W ramach programu zostały przeprowadzone następujące działania:
1. spotkanie z pracownikami Sanepidu dla klas IV – VIII (prezentacja multimedialna dotycząca wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o własne zdrowie oraz przekaz podstawowych informacji o szczepieniach ochronnych jako profilaktyka chorób zakaźnych,
w tym przeciwko HPV, covid -19, grypie, WZW),
2. pogadanka oraz film edukacyjny na lekcji przyrody nt. chorób zakaźnych w klasach IV,
3. pogadanki i film edukacyjny podczas lekcji biologii nt. chorób zakaźnych w klasach V – VIII.
Powyższe działania z uczniami przygotowały i przeprowadziły: p. Magdalena Bielawska. p. Marianna Maksimowska – Doroszko, p. Anna Sutuła oraz p. Ewa Sadowska.

Zespół Promocji Zdrowia