Ogólnopolskie Wybory Książek to akcja organizowana przez redakcję branżowego miesięcznika Biblioteka w Szkole” i środowisko bibliotek z całej Polski.

W dniach 27-29.05.2024 r nasz biblioteka zamieniła się w lokal wyborczy.  Przygotowane zostały stoliki, kary do głosowania, urna wyborcza i powołana została  urocza komisja w składzie: Julia, Kasia, Maja, Magdalena, Julia, Maja (klasa VI d)

Uczniowie bardzo poważnie podeszli do akcji. Wybory cieszyły się dużym zainteresowaniem i dużą frekwencją. Niemal wszyscy uczniowie ze szkoły oddali swoje głosy na ulubione książki dla dzieci i młodzieży.

Spośród 666 uczniów naszej szkoły wzięło udział 650 uczniów. W wyniku wyborów wytypowano 150 pozycji.

1 miejsce  zajął „Harry Potter”                                                                             

 2 miejsce „Dziennik Cwaniaczka”

3 miejsce „Kleks nowy początek”

Kolejne miejsca zajęły książki: seria książek o Franklinie,” Rodzina Monet”, „Fala”, seria „Wojownicy”, seria książek o Smerfach, „Messi, czyli mały chłopiec, który został piłkarzem”, „Twoje imię”  „Cukierku ty łobuzie” i inne książki z tej serii, „Dzieci z Bullerbyn”, „Chłopcy z placu broni”, „Kamienie na szaniec”,

Akcja umożliwiła nam poznanie prawdziwych gustów dzieci i młodzieży, co pomoże nam uzupełnić księgozbiór pod kątem fascynującej ich literatury.

Dziękujemy naszym  przesympatycznym czytelnikom za udział w Ogólnopolskich Wyborach Książek 

Chcemy też podziękować Pani Danucie Gregorowicz za pomoc w organizacji akcji.  

Nauczyciele bibliotekarze