24 kwietnia 20234 roku w naszej szkole odbyła się piąta edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej  ‘You can be a star’. Tematem przewodnim tej edycji były piosenki z lat osiemdziesiątych . Szukaliśmy nowych talentów wokalnych wśród uczniów augustowskich podstawówek.
Dzieci przygotowały i zaprezentowały  piosenki w języku angielskim z okresu lat osiemdziesiątych. Było zarówno rytmicznie jak i nostalgicznie:) Poziom konkursu był wysoki, jury w składzie : p. Joanna Żydaniec,  p. Beata Arciszewska, Agnieszka Jabłońska oraz p. Dorota Piotrowicz miało trudny orzech do zgryzienia.
   Uczestnicy uplasowali się na następujących miejscach:
I miejsce ex aequo zajęły Amelia Sitnik z SP – 4 oraz Maja Bogdanowicz z SP – 2
II miejsce – Melania Kaczyńska z SP – 3
III miejsce –Magdalena Pietruszewicz z SP – 4

Serdeczne podziękowania składamy paniom przygotowującym młodych wokalistów Pani Annie Grześkowiak z SP–4 , Pani Emilii Sobeckiej z SP – 2, Pani Agnieszce Kowrach z SP – 6 , Pani Aleksandrze Zaleskiej – Ejgierd z STO, Pani Katarzynie Nowakowskiej – Wojewnik z SP – 2 oraz Pani Agnieszce Chudowolskiej z SP – 3.  
Już myślimy nad tematem przewodnim następnej edycji. Serdecznie zapraszamy za rok.
Zofia Milanowska ,Emilia Sobecka i Katarzyna Nowakowska – Wojewnik