Uczniowie klasy 1b i 3c uwielbiają przeprowadzać eksperymenty i doświadczenia.
W ostatnich dniach dzieci chętnie uczestniczyły w kolejnym spotkaniu z p. Dariuszem Podhajskim, który już od kilku lat wprowadza dzieci w świat fizyki i chemii.

Pierwszaki badały magnetyzm, czyli niewidzialną siłę. Na podstawie praktycznych działań i obserwacji poznały, że magnesy przyciągają się lub odpychają. Uczniowie eksperymentowali na różne sposoby. Robili czary ze stojącą łyżką, spinaczami i monetami.

Natomiast trzecioklasiści przeprowadzali doświadczenia, dzięki którym poznali ciekawostki o właściwościach światła. Dowiedzieli się na czym polega i gdzie występuje zjawisko załamania się światła i dlaczego ulega ono załamaniu. Każdy uczeń wykonał samodzielnie kalejdoskop. Na zakończenie uczniowie sprawdzali  czy mieszając różne barwy, możemy uzyskać światło białe.

Zajęcia jak zwykle były bardzo ciekawe, wzbudziły wiele pozytywnych emocji  i dostarczyły nowej wiedzy. Czekamy na kolejne spotkanie.

 

Uczniowie z klasy 1b i 3c