Wysłannicy Inków w naszej szkole.

W dniu 7 lutego 2024 r gościliśmy w naszej szkole zespół muzyczny Kurakas, w skład którego wchodzą Peruwiańczyk Rafael Alvaro i Manuel Montenegro z Ekwadoru. Jak się łatwo domyślić mieliśmy możliwość posłuchania latynoamerykańskich rytmów i piosenek w oryginalnym języku quechua.Konferansjerem audycji muzycznej był muzyk współpracujący z Łódzką Agencją Muzyczną WIRTUOZ- Maciej Malec.. Grając na puzonie świetnie wpasował się w brzmienie egzotycznej grupy. Zespół zaprezentował nam energetyczne przeboje, przy których społeczność naszej szkoły bawiła się wyśmienicie.Usłyszeliśmy m.in. : Cumbachero, La Cucaracha, Lambadę .Młodzież wręcz  „rwała się” do występów- znakomicie poradziła sobiez tańcem makareny, graniem na oryginalnych  instrumentach ludowych, a także śpiewem w chórkach. Na uczestników konkursów czekały symboliczne nagrody.