Tęczowe doświadczenia i eksperymenty w klasie I B i I D

W ostatnim czasie klasa I b i I d gościła pana Dariusza Podhajskiego, który wprowadził uczniów kolejny raz w świat doświadczeń i eksperymentów. Dzieci wcieliły się w role małych naukowców. Poprzez zabawę i aktywne uczestnictwo w ciekawy sposób poznawały niecodzienne zjawiska.

Mogły przekonać się, jak powstaje tęcza, jakie ma właściwości, jakie są kolory podstawowe i pochodne. Dowiedziały się, co to są superabsorbenty. Mali naukowcy zadawali trudne pytania, szukając odpowiedzi przy wykonywaniu doświadczeń z panem Darkiem. Na koniec każdy utworzył swoją niepowtarzalną ,,tęczę’’, którą zabrał do domu.

Zajęcia, jak zwykle, wywołały wiele pozytywnych emocji. Dzieci nie mogą się już doczekać kolejnego spotkania z eksperymentami.