27.10.2023 r. nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie  pt. „Przerwa na czytanie”, organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.
W akcji wzięła udział cała społeczność szkoły.  Najmłodszym dzieciom czytali uczniowie klas starszych. Czytano w klasach, na korytarzu i w bibliotece.
Celem akcji była promocja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu w szkole oraz zachęcenie wszystkich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.
Wspólne czytanie dało wiele radości i sprawiło wiele przyjemności wszystkim uczestnikom.