Pani Danusia Piekarska zrobiła niespodziankę pierwszoklasistom. Odwiedziła nas razem z królową pszczół i jej robotnicami oraz mnóstwem ciekawych przedmiotów, które pozwoliły poznać życie tych niezwykłych owadów.
Zobaczyliśmy, co znajduje się w środku ula i jak wygląda pszczeli żłobek.
Dowiedzieliśmy się, czym jest wylotek, węza i wiele innych tajemniczych słów.
Najbardziej zdziwiło nas, że pszczoły tańczą, ale ich taniec to taki owadzi telefon. Okazało się także, że zbierają one pyłek do koszyczków, ale nie wiklinowych, bo są to zagłębienia w ostatniej parze ich nóg. Kolorowy pyłek również mogliśmy podziwiać.
Na koniec zajęć zostaliśmy poczęstowani, jak to mawiał Kubuś Puchatek, małym co nieco, zrobionym przez pszczoły z zaprzyjaźnionej pasieki. I wiecie co, palce lizać- dosłownie.
Dziękujemy pani Danusi za ciekawe zajęcia i czas poświęcony naszym uczniom.
Zapraszamy na kolejne spotkanie.
bs