Nadszedł wrzesień, a wraz z nim, po wakacyjnym wypoczynku, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Augustowie powrócili do placówki, aby spotkać się z nauczycielami i rówieśnikami.
Uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły powitał dyrektor – Pan Leszek Mołodziejko, który na samym początku z życzliwością i sympatią zwrócił się do najmłodszych, czyli pierwszoklasistów. Życzył im, aby nauka w naszej szkole była
fascynującą przygodą, a starsi koledzy otoczyli ich przyjaźnią i opieką. Dyrektor szczególne słowa skierował również do ósmoklasistów, których czeka pierwszy poważny egzamin, życząc sukcesów i motywacji do pokonywania trudności. Swoje wystąpienie zakończył słowami: „Bogactwem człowieka są uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo – i takiego bogactwa życzę nam wszystkim jak najwięcej”.
Następnie głos zabrali zaproszeni goście: Pan Mirosław Karolczuk – burmistrz miasta Augustowa, Pani Agnieszka Dogiel – przewodnicząca Rady Rodziców i Pani Anna Jakucewicz – prezes Związku Sybiraków (oddział w Augustowie).
Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas. Niektórzy z nich podzielili się swoimi przemyśleniami odnośnie powrotu do szkoły. Na pytanie: „Z jakim nastawieniem zaczynasz nowy rok szkolny?”, udzielili następujących odpowiedzi:
Marta i Laura: „Jesteśmy ciekawe, jak będzie wyglądała nauka w klasie 7”.
Mikołaj: „Nowy rok witam z chęcią do nauki, zwłaszcza języków obcych. Cieszy mnie też
możliwość spotkania z kolegami”.
Róża: „Jest trochę paniki. Nie wiem, czy będę miała dobre oceny w nowej klasie”.
Sandra: „Na razie jest dobrze”. 

Wszystkim uczniom życzymy udanego roku szkolnego wypełnionego sukcesami!
Niech czas spędzony w szkole będzie efektywny, pracowity, ale przede wszystkim radosny, pełen uśmiechu i przyjaźni, optymizmu i wiary w siebie.

Małgorzata Kierkla