XIV. edycja Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego dobiegła końca. Dnia 3 czerwca 2023r. rektor Politechniki Białostockiej jej magnificencja prof. Marta Kosior – Kazberuk, prezydent Białegostoku, przedstawicielka Podlaskiego Kuratorium Oświaty oraz Kierownik Wydziału Edukacji w Augustowie pani Anita Szostak wręczyli dzieciom dyplomy i upominki, kończąc tym samym rok akademicki 2022/2023. Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki
Białostockiej po raz ostatni gościł w swych progach dzieci z augustowskich i białostockich szkół.
Różnorodność zajęć w tym roku była wprost niesamowita. Dzieci m.in. uczestniczyły w zajęciach plastycznych, grały w grę strategiczną, w której uczyły się mechanizmów rządzących ekonomią, odwiedziły radio, uczyły się języka chińskiego oraz podziwiały (a nawet mogły polizać czy pokruszyć) minerały powszechnie spotykane oraz te mniej znane.
Dorośli zaangażowani w projekt mają nadzieję, że zaszczepili bakcyla wiedzy w młodych studentach. Wszyscy liczymy na to, że wiedza i umiejętności zdobyte na Uniwersytecie Dziecięcym będą inspirujące i wpłyną w przyszłości na decyzje i wybory młodych ludzi co do ich przyszłego zawodu i kariery.