Z okazji 32 rocznicy nadania imienia Szkole oraz 200 rocznicy rozpoczęcia budowy Kanału Augustowskiego. Został ogłoszony konkurs poetycko – fotograficzny pt. „200 lat Kanału Augustowskiego”. Celem konkursu było promowanie walorów przyrodniczych kanału, zwrócenie uwagi na piękno otaczającej nas natury oraz jej ochrony, rozwijanie wrażliwości artystycznej i  prezentacja twórczości uczniów w dziedzinie fotografii.  Kształtowanie postaw patriotycznych i poczucia identyfikacji z własną szkołą, – rozwijanie wyobraźni twórczej, – zachęcenie dzieci do prezentowania własnych umiejętności literackich. Dziękujemy bardzo Nadleśniczemu Nadleśnictwa Płaska, Panu Romanowi Rogozińskiemu oraz Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.
Oto wyniki konkursu:
Kategoria klasy I- IV
I miejsce – Aleksandra Czuper kl. I A
II miejsce – Leon Kowalski kl. IIB
III miejsce – Gabriel Skuba kl. IIIA
Wyróżnienia:
Wojciech Kutraszyński kl. IV A
Maria Szyndler kl. IA
Jan Sieńkowki kl. IC
Wiktoria Masiejczyk kl. IVA
Kategoria klasy V – VIII
I miejsce – Marta Wasilewska kl. VIB
II miejsce – Bartłomiej Dogiel kl. VA
III miejsce – Maciej Twardowski kl. VA
Wyróżnienia:
Julia Haponik kl. VB
Maja Jedlińska kl. VIIB
Oskar Bukowski kl. VIB
Magdalena Żabicka kl. VIB
Konkurs poetycki:
I miejsce – Izabela Podbielska kl. VIIID

II miejsce – Anna Szymczak kl. VIII B
III miejsce – Bartosz Lipiński kl. VI A
Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom konkursu.
Konkurs zorganizowały: Halina Nowicka oraz Marianna Maksimowska – Doroszko

Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych prac.