Warsztaty udzielania pierwszej pomocy dla klas 4 w ramach karty rowerowej

W piątek 5 maja klasy czwarte uczestniczyły w warsztatach ratowniczych, przygotowujących dzieci do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, czyli do momentu przyjazdu lekarza. Takie szkolenie dzieciaków obejmuje poznawanie wszystkich etapów takiej pomocy czyli: bezpieczeństwo, wołanie o pomoc, sprawdzanie przytomności i oddechu, wzywanie pomocy – służby ratownicze 112, 999, 998, 997, pozycja boczna ustalona (bezpieczna), uciski klatki piersiowej (masaż serca). Uczniowie klas czwartych przygotowują się do zdobycia karty rowerowej i, poza poznawaniem zasad ruchu drogowego, szkolili swoje umiejętności z ratownictwa. Nie ma cenniejszej rzeczy od ludzkiego życia, dlatego tak ważne jest, abyśmy potrafili i przede wszystkim chcieli pomóc osobie w potrzebie!

Szkolenie prowadzone było przez wykwalifikowanego instruktora: p. Magdalenę Stankiewicz z OSP Lipowiec. Serdecznie dziękujemy pani Magdzie za poświęcony czas i za mnóstwo doświadczenia, które tego dnia zdobyliśmy.

 

Marianna Maksimowska-Doroszko

Monika Szyndler