Eksperymenty, eksperymenty………

Ponownie mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach eksperymentalnych przygotowanych i prowadzonych przez Pana Dariusza Podhajskiego.

Tym razem zrobiliśmy nasz własny wulkan, wykonaliśmy klasyczne doświadczenie noszące nazwę        ,,Nurek Kartezjusza’’- sprawdzaliśmy prawo wyporu hydrostatycznego Archimedesa. To była kolejna świetna zabawa. Najwięcej jednak radości sprawiły wielkanocne zajączki zrobione przez nas z gumowej rękawiczki, kubeczka i słomki, do uruchamiania których wykorzystywaliśmy wydmuchiwane powietrze.

Dziękujemy Panu Darkowi za kolejne ciekawe zajęcia i widowiskowe eksperymenty.

                                                                                                 Uczniowie klasy III c i panie :

                                                                                            Eliza Niedźwiecka i Zofia Milanowska