Eksperymentujemy i doświadczamy

Mówi się o nim, że nie potrafimy bez niego żyć…

Czym tak naprawdę jest powietrze? Jaki jest jego skład? Czy możemy je złapać, a może poczuć? Czy powietrze waży?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzi uzyskali uczniowie klasy Ia, IIc i IIIc biorący udział w kolejnych już zajęciach prowadzonych przez pana Dariusza Podhajskiego. ,,Młodzi  badacze” mieli okazję przeprowadzać proste doświadczenia i eksperymenty oraz obserwacje, odkrywać tajemnice przyrody nieożywionej. Dzieci stawiały hipotezy i sprawdzały ich prawdziwość.  Każdy pracował z własnym zestawem badawczym. Udało się wykazać, że powietrze – niezbędne do życia ludzi, roślin i zwierząt- jest wszędzie, że można je wykorzystać na różne sposoby.

Zajęcia, jak zwykle bardzo się podobały, dostarczyły dzieciom wielu emocji. Czekamy zatem na kolejne eksperymenty i doświadczenia z panem Darkiem.

Wychowawcy :

Bożena Szyperek- 1a

Małgorzata Szleszyńska –2c

Eliza Niedźwiecka i Zofia Milanowska – 3c