Herbata to napój, po który codziennie sięgają miliony ludzi na całym świecie. W czwartek 15 grudnia  w bibliotece szkolnej został zorganizowany  DZIEŃ HERBATY. Uczestniczyli w nim uczniowie z klasy Vd i Pani Danuta Gregorowicz. Dzieci poznały rodzaje i pochodzenie herbaty oraz tradycję uprawy, produkcji i picia tego napoju. Wysłuchali również fragmentu  książki „Hania Humorek herbatka u królowej” autorstwa McDonald Megan.
Później można był delektować się różnymi smakami tego jakże zacnego napoju. Pojawiła się herbatka z mięty i lipy a także herbatka zimowa z dodatkami pomarańczy, cytryny, korzennych przypraw, goździków, imbiru i miodu. Swoim aromatem przywoływała magię Świąt Bożego Narodzenia.
 Była to też świetna okazja do spędzenia czasu w miłym towarzystwie na pogawędkach. Przyjazna atmosfera sprzyjała piciu ulubionej herbatki.
Organizatorzy:
nauczyciele bibliotekarze